Preloader
 
Home / Blog / Ecu flash & Custom tune
20April 2017

Ecu flash & Custom tune

Ecu flash/custom tune

ECU (Motor Kontrol Ünitesi) içten yanmalı motorların mevcut koşullar altında çalıştırmak için gerekli yakıt miktarı ve ateşleme zamanlaması gibi parametrelerin miktarını kontrol eder. ECU bunu gaz kelebeği konumu, rpm, vites konumu, hava sıcaklığı ve soğutma suyu sıcaklığı dahil olmak üzere belli başlı verileri izleyerek yapar.
Fabrikalar ECU’ları genellikle optimum değerlerden uzak programlamak zorundadır çünkü araçlarımız sürme stilleri, yakıt kalitesi ve operasyonel koşulları düşünerek geniş bir yelpazede verim sağlamak için geliştirilmiştir. Bunun maliyeti sıklıkla yetersiz performansa sebep olan bir uzlaşmadır. Stok ECU’nun sınırlandırmaları kaldırılarak var olan potansiyel tam olarak hizmetinize sunulabilir.
ECU Flash sizin motosikletinizin ECU’su içindeki yazılımının güncelleme işlemidir. Bu işlem çeşitli haritalar ve ayarları değiştirerek motorun performansını önemli ölçüde artırmaya olanak sağlar.

Custom tune veya ince ayar motosikletiniz üzerine sensörler bağlanarak tercihinize göre dyno üzerinde ve/veya gerçek yol koşullarında bizzat motosikletinizi kullanıdığınız şehrin rakım ve hava şartları gibi koşullarda birebir çalışılarak uygulanmaktadır.
Mehmet YILMAZ
Fast2Wheels
BY fast2wheels 0 Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *